Baseny ZAPOPRADZIE

Centrum Rekreacji i Sportu Zapopradzie to przede wszystkim baseny rekreacyjne, na których można się odprężyć oraz zaznać orzeźwienia, zwłaszcza w gorące i duszne dni. Do dyspozycji  gości są basen rekreacyjny, basen dla dzieci, jacuzzi i zjeżdżalnie.
 
BASEN REKREACYJNY
To basen o powierzchni ponad 819 m² i głębokości 135 cm, składa się z dwóch części połączonych wąskim przesmykiem. Na basenie rekreacyjnym znajdują się tory do pływania o długości 25 m, dzięki czemu może służyć nie tylko jako miejsce do leniwego relaksu i rozluźniania się, ale także do poważnego trenowania. To znakomite miejsce dla wszystkich, którzy lubią wyzwania i rywalizację. Można się na nim ścigać i pobijać rekordy. Na basenie rekreacyjnym można też znaleźć sposób na mniej wyczynowy wypoczynek, chociażby korzystając z parasola wodnegokaskad wodnychmasaży ściennych. Elementami uatrakcyjniającymi basen rekreacyjny są także grota sztucznej faligejzer denny i wyspa
 
Dysze masujące do masażu ściennego dają doskonałe efekty w rozluźnieniu partii pleców i karku, a także mięśni wzdłuż kręgosłupa. Strumień wody działa bardzo wydajnie z zapewnieniem bezpieczeństwa nawet przy bezpośrednim i bardzo bliskim kontakcie z ciałem. Wodne kaskady natomiast rozluźniają nawet najbardziej spięte mięśnie karku. Kaskady są rodzajem biczy wodnych. Przyjemnie relaksują kręgosłup, pobudzają krążenie oraz przemianę materii. Wpływają stabilizująco na autonomiczny układ nerwowy, pobudzają krążenie i oddychanie. 
 
Gejzer denny  służy do wytwarzania efektu silnego źródła wybijającego z dna basenu. Oprócz efektu optycznego gejzer stanowi rodzaj doskonałego hydromasażu.
 
JACUZZI
Dla potrzebujących prawdziwego odprężenia i rozluźnienia spiętych mięśni mamy cztery wanny jacuzzi wypełnione wodą leczniczą. Hydroterapia w parze z terapią ciepłem pozwalają ciału złagodzić napięcie i usunąć sztywność mięśni, i sprawiają, że krew zaczyna krążyć swobodniej. Korzystanie z jacuzzi to także dobry sposób na problemy z bezsennością. Cyrkulacja wody i ciepło wanny prowadzi do odpoczynku i rozluźnienia organizmu. Zaledwie kilka minut w gorącej kąpieli daje w efekcie bardziej relaksujący, skuteczny i zdrowy sen na całą noc.
Korzystanie z jacuzzi to nie tylko relaks. Regularne korzystanie z ciepłych kąpieli wpływa bardzo pozytywnie na nasze zdrowie. Zalecane jest jako forma leczenia bólu, sztywności stawów i mięśni, reumatyzmu i innych schorzeń.
BASEN DLA DZIECI
To niecka o powierzchni 113 m² i głębokości od 10 do 35 cm.  Najmłodsze pociechy mogą w nim śmiało oddawać się bezpiecznej i beztroskiej zabawie. Miejscu do chlapania i pluskania się towarzyszą dodatkowe atrakcje w postaci fontann w kształcie słonia i nosorożcazjeżdżalni oraz siatki do wspinaczki.
ZJEŻDŻALNIA
Wszystkich amatorów mocnych wrażeń i szalonej zabawy zapraszamy na dużą rodzinną zjeżdżalnię o dwóch szerokich torach. Każdy z torów liczy 180 cm szerokości i 10 m długości. To znakomita rozrywka dla dzieci i dorosłych oraz dzieci pod opieką rodziców, ponieważ szeroka i prosta nawierzchnia pozwala na jednoczesne ślizganie się całych rodzin.Końcowa część zjeżdżalni ma mniejszy spadek, co umożliwia bezpieczniejsze zakończenie przejażdżki w  basenie.
 
źródło: www.zapopradzie.pl
Scroll to Top