Zabiegi lecznicze

Sanatorium oferuje szeroką gamę zabiegów leczniczych wykonywanych na miejscu przez wykwalifikowaną kadrę. Oferujemy zabiegi m.in. z zakresu: kinezyterapii, światłolecznictwa, fizykoterapii, ciepłolecznictwa, aerosoloterapii, hydroterapii.

Zabiegi wykonywane są przy urzyciu atestowanych i na bierząco serwisowanych urządzeń medycznych oraz przy użyciu surowców posiadających właściwości lecznicze

Kinezyterapia:

– Gimnastyka zbiorowa pod okiem instruktora
– Gimnastyka indywidualna pod okiem instruktora
– Gimnastyka przyrządowa
– Siłownia – atlas
– Mechanoterapia: masaż suchy, klasyczny i segmentarny. To szereg ruchów wykonywanych ręką masażysty w pewnej kolejności i określonym tempie, w celach leczniczych. Masaż stosuje się w celu pobudzenia obiegu krwi i uzyskania lepszego ukrwienia tkanek.

Światłolecznictwo:

-Laseroterapia: promieniowanie laserowe o małej mocy. Przyspiesza regenerację tkanek, wspomaga leczenie stanów zapalnych oraz zwyrodnień. Stosuje się w zwyrodnieniach stawów, chorobach układu kostno-stawowego, w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa, przewlekłych i ostrych zapaleń nerwów obwodowych, chorób naczyń obwodowego układu krążenia, bóli poamputacyjnych i fantomowych, trudno gojących się ran, owrzodzeń troficznych, odleżyn, a także w likwidacji zakwasów, obrzęków pourazowych i krwiaków.
-Solarium

Fizykoterapia:

-Magnetoterapia: leczenie pulsującym polem magnetycznym o niskiej częstotliwości. Przyspiesza przemianę materii, poprawia ukrwienie tkanki, przyspiesza gojenie się ran. Wskazany w leczeniu schorzeń ortopedycznych, neurologicznych, chorób układu krążenia, przedłużającym gojeniu się ran i złamań, bólów głowy, zapaleń oskrzeli i zatok, kontuzji.
-Ultradźwięki: Poprawiają ukrwienie, wywierają działanie przeciwbólowe, zmniejszają napięcie mięśni, powodują rozciąganie i ściskanie tkanek, zwane inaczej mikromasażem.
-Diadynamic: Jest to działanie prądu galwanicznego i nałożonego na ten prąd prądu impulsowego, który działa przeciwbólowo, zmniejszające napięcie mięśniowe wzmagające aktywność naczyniową oraz stymulacje mięśniowe. Wskazania: choroby układu nerwowego, choroby reumatyczne, stany pourazowe, bóle fantomowe.
-Interdyn i Intervac: Przepływ przez tkanki prądów powstałych w wyniku interferencji dwóch prądów średniej częstotliwości płynących w dwóch niezależnych obwodach zabiegowych. Aplikuje się je przy pomocy czterech elektrod przyłożonych do ciała tak, aby utworzyły dwa obwody prądowe, krzyżujące się w ognisku choroby. Powstałe prądy interferencyjne są prądami przemiennymi niskiej częstotliwości, którą w czasie zabiegu może być słaba, lub rytmicznie się zmieniać w wybranym okresie. Poprawia ukrwienie tkanek.
-Galwanizacja i Jonoforeza: To sposób wprowadzania jonów lub cząsteczek leków poprzez skórę lub błonę śluzową pod wpływem prądu stałego. W zależności od rodzaju użytego leku uzyskuje się poprawę unerwienia, zmniejszenie bólu, zwiększenie uwapnienia kośćca, działanie przeciwzapalne.
-Terapuls: To zmodyfikowana diatermia krótkofalowa mająca działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwobrzękowe i jest przydatna w leczeniu stanów chorobowych, w których przegrzanie nie jest wskazane.

Ciepłolecznictwo:

-Lampa Solur: Emitują promieniowanie podczerwone i widzialne. Zmniejsza napięcie mięśni, podwyższa próg odczuwania bólu, zwiększa przepływ krwi tętniczej przez tkanki, zwiększa przepływ chłonki, zwiększa liczbę leukocytów w naświetlonych tkankach, łagodzi stany zapalne skóry wywołane promieniami Roentgena.
-Lampa kwarcowa: Urządzenie przeznaczone do naświetlań promieniowaniem ultrafioletowym. Uaktywnienie zawartych w skórze ciał przeciwkrzywicznych, usprawnienie gospodarki wapnia i fosforu (wpływ na mineralizację kości), obniżenie podwyższonego ciśnienia krwi, zmniejszenie lepkości krwi, zwiększenie wykorzystania tlenu, zwiększenie liczby czerwonych ciałek krwi, hemoglobiny, leukocytów, pobudzenie do wydzielania przysadki mózgowej, tarczycy, nadnerczy, jajników i jąder, zmniejszenie podniecenia nerwowego, poprawa unaczynienia skóry, zgrubienie warstw naskórka (wpływ na gojenie się ran i owrzodzeń).
-Bioptron: Fale świetlne wytwarzane przez Bioptron obejmują zakres od światła widzialnego do lekko grzejącej podczerwieni, natomiast są wolne od promieni ultrafioletowych. Mają one wpływ na regenerację tkanek i na obronę immunologiczną. Stosuje się je w: dermatologii, reumatologii, medycynie sportowej, chirurgii (przyspiesza leczenie ran, gojenie owrzodzeń, odleżyn), nieżytach dróg oddechowych i zatok.
-Okłady borowinowe: Pasta borowinowa lecznicza to naturalnie wilgotna borowina ze złoża wysokiego o wysokim stopniu humifikacji masy roślinnej. Preparat cechuje działanie przeciwzapalne, ściągające uszkodzone tkanki, zwiększające ukrwienie skóry i tkanek najbliżej położonych w stosunku do miejsca zabiegu oraz uaktywniające reakcje enzymatyczne w tkankach. Wskazania do stosowania: reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, zapalenie korzonków nerwowych, choroby układu krążenia w obrębie kończyn, niedowłady kończyn dolnych, stany bólowe po stłuczeniach, złamaniach i zwichnięciach.
-Okłady parafinowe: Ogrzaną roztopioną parafinę nakłada się na miejsca przeznaczone do zabiegu. Okłady wykonywane przy jej użyciu poprawiają krążenie w naczyniach włosowatych skóry wzmagając procesy utleniania tkankowego, ułatwiają resorpcje i wydalanie z tkanek toksycznych produktów procesu zapalnego.

Aerosoloterapia:

-Inhalacje: Stosuje się w przewlekłych nieżytach gardła i nosa, zapaleniach krtani, alergii, stanie wyczerpania głosowego czy profilaktycznie u pracowników narażonych na wdychanie pyłów, a także wielu innych chorobach układu oddechowego. Droga wziewania jest bardzo dogodną formą w leczeniu.

Hydrolecznictwo:

-Masaż podwodny: Podczas kąpieli całkowitej w wodzie do masażu przystępuje się po pełnym rozluźnieniu mięśni pacjenta i jego pełnym odprężeniu. Wykonuje się masaż częściowy wybranych części ciała. Powoduje on rozluźnienie tkanek, zmniejszenie napięcia nerwowego, poprawę ukrwienia oraz złagodzenie bólu.
-Masaż wirowy kończyn: Stanowi odmianę masażu podwodnego kończyn dolnych i górnych. jest wykonywany w specjalnych wanienkach z urządzeniem wirnikowym. Efekt końcowy podobny jak w masażu podwodnym.
-Kąpiel czterokomorowa: Kąpiel o występującym kierunku prądu (ujemny biegun prądu jest połączony z wanienkami dla kończyn górnych, dodatni dla kończyn dolnych) powoduje zwiększenie pobudliwości ośrodkowego układu nerwowego, odpływ krwi żylnej z kończyn dolnych, dopływ krwi tętniczej do kończyn górnych, dolnych i płuc. Kąpiele o zstępującym kierunku prądu (połączenie biegunów odwrotnie) obniżenie pobudliwości ośrodkowego układu nerwowego, dopływ krwi z krążenia małego do serca, dopływ krwi tętniczej do kończyn dolnych, odpływ krwi żylnej z płuc i kończyn górnych, rozszerzenie obwodowych naczyń krwionośnych.
-Kąpiel perełkowa: Przeprowadza się ją w wannie, do której przez specjalny ruszt z otworkami umieszczonymi w dnie wanny doprowadza się tlen z butli lub powietrze tłoczone przez odpowiednią pompę. Pęcherzyki gazu działają na skórę, wywierając słaby wpływ na jej receptory. Działa uspokajająco na układ nerwowy oraz nasennie.
-Zawiesinowa kąpiel borowinowa: Otrzymujemy ją przez dodanie do wody mineralnej pasty borowinowej. Działanie lecznicze kąpieli jest sumą działania borowiny i składników zawartych w wodzie mineralnej. Jest to kąpiel o umiarkowanym stopniu bodźcowania.
-Kąpiel solankowa: Wody chlorkowo-sodowe o słabym stężeniu (0,5 – 1%) i silnym stężeniu (2 – 3%) chloru i sodu zawierają także związki siarki, magnezu, potasu, bromu oraz dwutlenku węgla i siarkowodór.

Krioterapia: Jest to leczenie zimnem np. ciekłym azotem lub CO2, który pod ciśnieniem jest wydmuchiwany i kierowany na chore miejsce. Obniżenie temperatury w tkankach powoduje zmniejszenie bólu, zmniejszenie stanu zapalnego, obrzęków oraz poprawę ruchomości w stawach.

Cennik zabiegów leczniczych

Wizyta lekarska:

– pierwsza: 30,00 zł
– kolejna: 15,00 zł

Fizykoterapia:
– Interdyn: 8,00 zł
– Interdyn + intervac: 9,00 zł
– Diadynamic: 9,00 zł
– Galwanizacja, jonoforeza: 9,00 zł
– Magnetoterapia tułowia: 12,00 zł
– Magnetoterapia stawów: 8,00 zł
– Biostymulacja laserowa: 9,00 zł
– Elektrostymulacja: 9,00 zł
– Terrapuls: 9,00 zł
– Lampa Sollux, Solaris, kwarcowa: 9,00 zł
– Ultradźwięki: 10,00 zł
– Prądy: Tens, Träbert, Kötz: 10,00 zł

Wodolecznictwo:
– Kąpiel perełkowa: 18,00 zł
– Kąpiel czterokomorowa: 12,00 zł
– Masaż wibracyjny kończyn: 12,00 zł
– Masaż podwodny: 18,00 zł
– Masaż podwodny ręczny: 22,00 zł
– Kąpiel solankowa: 18,00 zł
– Galwanoborowina: 12,00 zł
– Kąpiel w paście borowinowej: 18,00 zł
– Masaż podwodny typu „Kaskada”: 24,00 zł

Pozostałe:
– Krioterapia (1 min.): 8,00 zł
– Inhalacje ultradźwiękowe: 8,00 zł
– Masaż klasyczny (kręgosłupa): 30,00 zł
– Masaż klasyczny (stawu): 15,00 zł
– Masaż mechaniczny – fotel „Regent”: 10,00 zł

– Aquavibron: 14,00 zł
– Sala gimnastyczna (1 godz.): 15,00 zł
– Gimnastyka rehabilitacyjna indywidualna: 10,00 zł
– Badanie cukru (Glucometr): 3,00 zł
– Solarium (1 min.): 2,00 zł

Uwagi:
* W każdym przypadku przed skorzystaniem z zabiegów zalecamy konsultację z lekarzem.

Zarezerwuj

Skontaktuj się z nami i zarezerwuj swój pobyt

Scroll to Top